KONTAKTY OÚ

Telefon: 605 538 420

Datová schránka
ID: fzja8hz

Adresa:
Záblatí 47, 594 53

 

ÚŘEDNÍ HODINY

Středa: 18:00 - 19:00
 

Newsletter

Nechte se informovat o novinkách v obci Záblatí a zadejte
Tesydo

Úvod > Stalo se > Pouliční jarmark dětských dovedností

Pouliční jarmark dětských dovedností

Poslední květnovou sobotu proběhl v Záblatí zcela netradiční dětský den. Na začátku byla myšlenka využít dětskou fantazii a uspořádat dětem jejích den, tak jak by si představovalo každé zvlášť. Nechat děti, ať ukáží, čím se doma baví, co vyrábí, co umějí. Uspořádat Pouliční jarmark dětský dovedností.

A tak se i stalo. Celý tento den zorganizovaly paní Dina Rosinová a Jitka Pražáková. Od začátku to byla jedna velká neznámá a stálo to spoustu vysvětlování a objasňování, ale nakonec se půlroční práce vyplatila. Celkem se tu sešlo přes dvacet dětských stánku. Viděli jsme výrobky z keramiky, korálků, přívěsky z podložek i výrobu v dnešní době tak oblíbeného slizu. Mohli jsme ochutnat sušenky, domácí limonádu, domácí zmrzlinu i plevelové lízátko.

Každé dítko se na jedno odpoledne stalo „stánkařem“ a snažilo se zaujmout ostatní a vydělat si „zablatské kačky“, aby si v obchůdku mohlo „koupit“ vysněnou odměnu. Jeden chlapeček dokonce v obchůdku objevil stejného plyšáčka, kterého před rokem ztratil, a ne, a ne najít tu správnou náhradu.  

Díky patří i všem rodičům, kteří přišli a věnovali hračky do obchůdku. Podpořili děti koupí jejich výtvorů.

Děti se také mohly vyřádit v pěně, kterou pro ně vytvořil sbor dobrovolných hasičů z Osové Bítýšky. A celou netradičnost podtrhla možnost vyhlídkového letu ve vrtulníku.

Děti si odpoledne velice užily a při odchodu už plánovaly, co předvedou za rok.

 

© 2020 všechna práva vyhrazena, Obec Záblatí
Vyrobil Tomáš Mička