Obec záblatí

oficiální stránky obce

ziv_obce

Obec Záblatí

Záblatí 47 

594 53 Záblatí

tel.: 605 538 420

www.obec-zablati.cz

 

Datová schránka

ID: fzja8hz

Newsletter

Chcete dostávat novinky z našeho webu?
captcha
Významným dnem pro obec Záblatí bylo datum 7. února 1928, kdy obecní zastupitelstvo odsouhlasilo zavedení elektrického proudu do obce. Dalším milníkem byla stavba kanalizace, na jejíž výstavbu se zaměstnali muži z širokého okolí a tím se také snížila nezaměstnanost v kraji.
Zlomovým rokem pro obec Záblatí byl však rok 1990, kdy po sedmnácti letech nesamostatnosti se obec oddělila od Osové Bítýšky. Od tohoto roku se opět začaly psát samostatné dějiny Záblatí a obec se začala ubírat svým vlastním směrem.
V nedaleké minulosti, v roce 1999, byla dokončena plynofikace obce, úspěšně proběhla kolaudace dětského hřiště (viz Galerie) a v neposlední řadě byl ukončen extravilán, čímž se zkompletovaly obecní pozemkové úpravy. Záblatí v tomto směru nese primát, jelikož kompletaci pozemkových úprav dokončila jako 1. ve žďárském okrese a v celorepublikovém zápisu do katastru nemovitostí má pořadové číslo dvě. V roce 2000 byl kolaudován most přes potok za místní prodejnou, roku 2002 pak byla dokončena celková rekonstrukce kanalizace, vyasfaltována komunikace přes celou obec a provedena částečná výstavba chodníků.

V roce 2000 získala obec Záblatí od spolku pro obnovu venkova, svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR "ČESTNÝ DIPLOM" za aktivní práci při obnově venkova v krajském kole soutěže "VESNICE ROKU 2000".

Zdroj informací:

"Záblatí v minulých stoletích"

(Autoři: Miroslav Loup ml., PhDr. Jiří Adámek, PhDr. Jozef Peterka)

Aktuality

Svoz bio odpadů
Technické služby Velká Bíteš oznamují, že svoz bio odpadů bude zahájen v pondělí 9.4.2018
 
Poplatky

Poplatky (komunální odpad, psi) za rok 2018 jsou splatné do 30.4.2018

Celý článek...
 
Info - cestovní pasy, občanské průkazy
Celý článek...