KONTAKTY OÚ

ID: fzja8hz

ÚŘEDNÍ HODINY

Středa: 18:00 - 19:00

Nechte se informovat o novinkách v obci Záblatí a zadejte

více o obci  >

O obci Záblatí

Významným dnem pro obec Záblatí bylo datum 7. února 1928, kdy obecní zastupitelstvo odsouhlasilo zavedení elektrického proudu do obce. Dalším milníkem byla stavba kanalizace, na jejíž výstavbu se zaměstnali muži z širokého okolí a tím se také snížila nezaměstnanost v kraji.
Zlomovým rokem pro obec Záblatí byl však rok 1990, kdy po sedmnácti letech nesamostatnosti se obec oddělila od Osové Bítýšky. Od tohoto roku se opět začaly psát samostatné dějiny Záblatí a obec se začala ubírat svým vlastním směrem.
V nedaleké minulosti, v roce 1999, byla dokončena plynofikace obce, úspěšně proběhla kolaudace dětského hřiště (viz Galerie) a v neposlední řadě byl ukončen extravilán, čímž se zkompletovaly obecní pozemkové úpravy. Záblatí v tomto směru nese primát, jelikož kompletaci pozemkových úprav dokončila jako 1. ve žďárském okrese a v celorepublikovém zápisu do katastru nemovitostí má pořadové číslo dvě. V roce 2000 byl kolaudován most přes potok za místní prodejnou, roku 2002 pak byla dokončena celková rekonstrukce kanalizace, vyasfaltována komunikace přes celou obec a provedena částečná výstavba chodníků.

V roce 2000 získala obec Záblatí od spolku pro obnovu venkova, svazu měst a obcí ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR "ČESTNÝ DIPLOM" za aktivní práci při obnově venkova v krajském kole soutěže "VESNICE ROKU 2000".